Proč je dobré mít alespoň přístřešek na auto


Otázkou, kterou musí řešit každý majitel auta, je kde ho zaparkovat v době, kdy jsme doma. Vždy hledáme variantu, která je našemu bydlišti nejblíže. Pokud máme rodinný dům, máme obvykle vyhráno, neboť jeho součástí je často i garáž. To však neplatí vždy. Zvláště u těch malých nemusí být součástí. V takovém případě parkujeme buď na ulici před domem, nebo na zahradě, pokud je dost velká. Ovšem asi není třeba říkat, že to není ani zdaleka nejlepší řešení.

auto vyjíždějící z garáže

Nejlepší variantou je samozřejmě garáž, avšak její výstavba je náročná, nákladná a navíc ne všude je na ni dostatek místa. V takovém případě se však vyplatí postavit alespoň přístřešek na auto. Jedná se o jednoduchou stavbu, ve své nejzákladnější podobě jde v podstatě jen o střechu stojící na čtyřech sloupech. Tady se můžeme ptát, zda to není zbytečná investice. Koneckonců, i když není tak nákladný jako garáž, přesto bude takovýto přístřešek něco stát. Jsou tedy tyto náklady ospravedlnitelné?

možný přístřešek pro auto

Jednoduše řečeno, ano. Pokud totiž svůj vůz necháme stát volně, bude vystaven působení vnějších vlivů, a ty nemusí být vždy příznivé. Samozřejmě za krásného jarního dne prakticky žádný problém není, avšak kolik takových během roku je?

Je potřeba si uvědomit, jaký vliv na něj může mít déšť, sníh, ale také kroupy či silným větrem hnané větve. Také zloděje a vandaly nelze podceňovat, zvláště pokud se jedná o drahý typ vozidla. O tom, že při oslavách Nového roku může být zasažen zbloudilou petardou či rachejtlí z ohňostroje asi není třeba hovořit.

Samozřejmě, přístřešek nebude poskytovat stoprocentní ochranu. Přesto bude naše auto chránit před tím nejhorším, a to se také počítá. Rozhodně se tedy vyplatí jej použít, pokud nevlastníme garáž. Možnost, že bude při dlouhodobém venkovním parkování poškozeno je totiž příliš velká, než aby ji bylo možno opomíjet. Každé snížení rizika, že se něco stane, se tedy vyplatí.