Opravené čerpadlo

Jistě každý v létě máte rádi to, když se můžete ve velkém horku zchladit někde v bazénu. My máme doma taky bazén. A musím říct, že nám trvalo se sestrou dva roky, než jsme rodiče přemluvily. A taky na to musel přijít bratr, se kterým jsme se dohodli, že rodiče přemluvíme. A tak jsme se sourozenci přemlouvali naše rodiče, aby nám pořídili bazén. Oni stále nechtěli, protože nám říkali, že máme doma dvě kočky a jednoho psa a báli se, že by pes nebo kočky bazén zničili. Takže jsme se dohodli se sourozenci, že jim navrhneme takovou variantu, že by se pořídil bazén plastový, s takovou kovovou konstrukcí, že to žádné zvíře nezničí.

Čerpadla musí fungovat.

Rodiče chvíli přemýšleli a potom tedy nakonec souhlasili. Nám sourozencům nám bylo kolem deset až patnáct let a byli jsme velmi rádi, že už konečně máme bazén. Musím říct, že jsme byli asi jediní z vesnice, kdo neměl vůbec žádný bazén. Předtím jsme měli pouze takové malé plastové bazény, které vydržely pouze pár dní, protože je potom propíchla kočka drápy. Potom se nám ale u bazénu v létě rozbila čerpadlo.

Bez bazénu není léto.

Otec byl toho velmi nešťastný, protože opravy bazénových čerpadel jsou velmi drahé. A otec ani nevěděl, kde opravy bazénových čerpadel hledat a jak se to dělá. Takže taky zavolal do některého servisu, kde se zeptal, kde dělají opravy bazénových čerpadel. A otec měl štěstí, že ve vedlejším městě dělali opravy bazénových čerpadel. Otec, který neváhal ani chvíli, tak na druhý den jel pro pomoc. A bylo skvělé, že za pár dní bylo bazénové čerpadlo opravené, takže jsme se mohli zase v klidu koupat. Žádné vedro nás alespoň nepřekvapilo, protože jsme se mohli zchladit ve studené vodě v bazénu. A to je nejlepší, protože léto bez bazénu? To by snad ani nešlo. A vy máte doma na zahradě bazén nebo dáváte přednost pouze těch veřejným? Vím, je tam spousta zábavy, ale doma je prostě doma.