Kdo by se netěšil na zimní radovánky

Nastalo září, otevřely se brány škol, dovolené skončily a teď už zbývá si jenom vyskočit do rozjetého vlaku a jet v něm zase až do června, kdy se budeme moci zase obléknout do kraťasů a začít plánovat tábory a letní dovolené. Ale i nadcházející zimu je možné si užít do sytosti, nezapomeňte, že nás čekají lecjaké svátky, pololetní prázdniny, jarní prázdniny a tak dále. Ano, tedy tyto informace zejména ocení rodiče s dětmi, ale v tomto článku přicházíme s tipem, který ocení i bezdětní, pokud si letos přejí nějaký čas trávit na horách.

zimni hory

Mnoho z nás to v zimě táhne na hory, ať už dáváte přednost sjezdařským lyžím nebo snowboardu, nebo tomu vůbec neholdujete a raději si užíváte poklidu na běžkách. Pro každého se tady něco najde. Rádi bychom vám představili skiareál Čenkovice, který se nachází v Orlických horách a kde se dá trávit opravdu pohádková zimní dovolená, ať už jste single nebo máte děti, je to jedno.

bezky

Tento areál nabízí totiž veškerý komfort a užijí si v něm mnoho radosti nejenom zdatní lyžaři, ale právě také ti, kteří s lyžováním teprve začínají nebo na lyžích nestáli od základní školy. Nachází se zde snowpark pro milovníky sjezdu na prkně, dále tu najdete celkem pět sjezdových tratí a co je na tom nejlepší – budete si připadat jako v Alpách. Snoubí se zde totiž moderní zařízení s malebností české krajiny. Skibukovka, jak je toto místo přezdíváno, se může pochlubit čtyřsedačkovou lanovkou, která je vyhřívaná a disponuje i zakrývacími bublinami, které chrání lyžaře před nepřízní počasí, takže vás nic od sjíždění sjezdovek neodradí.

Pokud sem naopak vyrazíte v létě, i tak má tento areál mnoho co nabídnout. Můžete si zapůjčit elektrokola a vydat se objevovat krásy Orlických hor, k dispozici jsou horské koloběžky a dokonce i horské káry, nachází se zde i pumptrack pro milovníky skákání na kole.