Zoo Dvůr Králové

Dalším tipem na výlet může být zoo Dvůr Králové, které nabízí jak samotnou procházku po zoo, kde jsou samozřejmě i hřiště pro děti, restaurace, ale také zde můžete zažít safari. Safari nabízí jízdu vlastním autem, safari autobusem nebo vláčkem mezi zvířátka. Žirafy, zebry, pštrosy, antilopy a jiné. Dobrodružství, ale spočívá i v tom, že se dostanete do výběhu mezi lvy. To je trochu jiný zážitek, adrenalin je určitě na místě. Samotné zoo je trochu nezajímavé, ale díky safari se to tak nějak vyrovná. Vstupné do zoo je přijatelné, díky zážitkům v safari. Opět zde platí a doporučuji koupit vstupenky online.

Želvy

Za 1. vyhnete se frontám na pokladně

     2. vstupenky online umí být o malinko levnější

Prohlídku zoo, je nejlepší využít, pokud to pracovní možnosti dovolí, v týdnu a mimo prázdniny. Nepotkáte zde mnoho lidí a o to je prohlídka příjemnější, protože se netlačíte ve frontách na oběd a nebo k podívání se na zvířátka. Pokud v týdnu nemůžete, tak se nedá nic dělat, ale počítejte s tím, že o víkendu bývá víc lidí. Tím pádem si udělejte prostor na více času. Není to pravidlo, že vždy o víkendu bývá plno, ale většinou to tak bývá a nebývá to jen v zoo, bývá to skoro všude.

Opičák

V zoo máte k dispozici občerstvení, tak s sebou nemusíte zbytečně balit jídlo a můžete vyrazit od rána. Naobědvat se můžete přímo na místě. Dokonce se zde můžete i ubytovat v hotelu a nebo safari kempu(stany, bungalovy, karavany i své stany). Pokud ubytování zvažujete, tak bych doporučila safari kemp, kde jsou to stany v korunách stromů nad velkým výběhem afrických zvířat. Ubytování je netradiční a mohlo by se mnoho lidem líbit, než jen být v klasickém hotelu.

A jestli chcete navštívit zoo a máte pejska, ale nevíte, co s ním? Tak tato zoo umožňuje vstup i pejskům. Samozřejmě je potřeba dodržovat jisté pravidla. Pejsek nesmí do některých pavilonů a výslovně je zakázán pejsek do lvího safari.