Bydlení, které není předražené

Najít dnes levný byt, byť by se mělo jednat je o garsonku, se rovná zázraku. Problém to není pouze ve velkých městech, ale také v menších obcích. Bytů je prostě málo, rodinných domků ještě méně. A proto jsou tak drahé. V tomto ohledu se však nic během následujících let asi nezmění, takže kdo by chtěl bydlet ve vlastním, bude se muset buďto na dlouhá desetiletí zadlužit u jednoho z mnoha bankovních domů, nebo se poohlížet po bydlení ve vyloučených lokalitách, kde však nikdo žít nechce. Problémem jsou rovněž hypotéky, které jsou již také pro značnou část českého obyvatelstva nedosažitelné. Existuje tedy nějaká cesta ven z tohoto bludného kruhu? Naštěstí ano.

Věžáky

Běžně se totiž nejen u nás dá pořídit bydlení, které je nejen docela levné, ale zároveň i dostatečně komfortní. Jedná se celoroční mobilní dům poslední generace. Za ty peníze dnes nic lepšího sehnat nejde.

I když je pravda, že tento druh obydlí neposkytuje tolik místa, kolik by asi běžný člověk potřeboval, vždy je možné si své obydlí zvětšit, a sice zakoupením dalšího totožného domku. Jde sice o docela velkou investici, nicméně člověk získá jednou tolik obytného prostoru, což je rozhodně dobrý obchod. Mobilní domy jsou poměrně dost modulární a dají se tedy hodně přestavovat a porůznu upravovat. Hlavně moderní verze navíc disponují nejnovějšími izolačními materiály, díky kterým je v nich teplou i během chladných měsíců. Člověk tudíž nemusí doma tolik vytápět, čímž ušetří nemalé peníze.

Zelený dům

Primárně se mobilní domky vyrábějí k celoročnímu bydlení, nicméně hlavně dříve vyrobené verze k tomuto účelu nejsou kvůli horší izolaci úplně vhodné. Ovšem http://www.growjob.com/clanky-corporate/obchodnici-s-teplou-vodou/ ty je možné také docela dobře využít, třeba jako letních chatky. Kdo má pozemek v hezké lokalitě a rád by si tam vybudoval letní hnízdečko, může zvážit i tuto alternativu. Ta z finančního hlediska obvykle vyjde mnohem lépe. I chaty jsou v současnosti totiž dost drahé.