Pro spaní nejsou důležité jen matrace

Někteří lidé věnují značnou pozornost výběru matrací pro zdravé spaní. To je samozřejmě v pořádku, navíc se tyto výrobky na trhu propagují již mnoho let a šíří se i mezi lidmi formou osobní zkušenosti. Možná, že i vy jste měli kdysi příležitost ulehnout na vzorovou postel s několika zdravotními matracemi a vyzkoušet si přímo v obchodě, která by vám nejvíce vyhovovala. Zejména u matrací je velmi důležité, abyste měli možnost zkusit se na nich otočit na bok, na záda, ležet na břiše, zkrátka neminout ani jednu z vašich oblíbených poloh.

pes pod přikrývkou

Na co se však občas zapomíná, anebo se to nepokládá za příliš důležité, je výběr přikrývek a polštářů. A to jak z hlediska materiálu, tak i velikosti.

Materiál – jednoznačně bychom vám mohli doporučit duté vlákno. Stěží mu můžete konkurovat něčím jiným, i když do jisté míry je to možné prachovým peřím. Je docela pravděpodobné, že se vývoj dutých vláken opírá právě o peří, protože jeho osten je dutý. A jistě to není náhoda, protože právě vzduch je pro ptactvo tou nejlepší izolační hmotou, jakou mohou v přírodě mít. Jak víte, ptáci v zimě díky peří nezmrznou, a nemusí být obaleni polystyrenem. A kdo z vás měl někdy na sobě peřovou bundu nebo si vlezl do peřového spacáku, mohl tyto výrobky využít i v třeskutých mrazech.

růže a káva v posteli

Díky dutému vláknu vám nebude v létě pod přikrývkou horko a v zimě vám zas nebude zima. Materiál udržuje vaši tělesnou teplotu na stabilní hodnotě a vy se budete cítit nepříjemně, nebude vás to budit, a není nic důležitějšího, než hluboký a ničím nerušený, dlouhý spánek.

Délka přikrývek – přikrývku vybírejte raději delší. Rozhodně nic nezkazíte, pokud bude měřit na délku 220 cm, tedy půjde-li o prodlouženou přikrývku 140 x 220, i když jste vysocí třeba jen 170 cm. Můžete si totiž pod chodidly vytvořit z přikrývky kapsu, a nohy vám pak nebudou vyčuhovat ven, což by vás opět zbytečně budilo.