Modely aut v retro stylu

Máte rádi historii? Tentokrát nemáme na mysli dějepis, jako předmět na základních a středních školách, kde se velmi často musíte potýkat s různými formami krveprolití, válečných konfliktů, bezohledných sobeckých bojů o získání nadvlády nad územím apod. Rádi bychom vám připomněli, že existují i dobré důvody, proč se zabývat historií, a sice tím, co lidstvu přinesla dobrého, pozitivního. Například takový vynález chladničky, automatické pračky, stavební technologie, výstavbu silnic a také dopravních prostředků.

model auta

Jistě, můžete namítat, že spalovací motor je technologie, která škodí životnímu prostředí a navíc spaluje ropu, jež je součástí bohatství naší země, ale pokud nahlédneme do historie, musíme ji akceptovat takovou, jaká byla, a pohlížet na ni z hlediska, čím nám byla přínosná.

Mohli bychom si nyní připomenout tak trochu v retro stylu, na modelech aut https://www.macmodel.cz/, například dobu šedesátých a sedmdesátých let minulého století.

auto jako hračka

Pokud dnes zavítáte do obchodu s dětskými hračkami, a budete poptávat nějaká auta pro dětské hraní, obvykle se tam setkáte s vozy moderní výroby, tedy samozřejmě jejich replikami. Bude to tam samá značka Mercedes Benz, BMW, Hyundai, Fiat, Opel apod. Stěží mezi nimi budete hledat alespoň malé okénko do historie, jímž by bylo možno nahlédnout za horizont současného světa a ozřejmit si, jak vypadal například takový Wartburg 311, vůz sériově vyráběný na konci padesátých let.

Anebo taková legendární Škoda 1203, v provedení Veřejné bezpečnosti, případně jako vůz, který dopravoval poštu. Když si dnes objednáte nějakou zásilku s přepravou od České pošty, dovezou vám ji moderními vozy zahraniční výroby, a teď si představte, kdyby v rámci retro recese nějaké poštovní pobočky měly ve svém autoparku i patřičně označenou „dvanáctsettrojku“ ve světle modré barvě s oranžovým pruhem a nápisem „SPOJE“.