Kdy je vhodné pořídit si na bazén solární plachy ovál?

Pokud máme na zahradě venkovní bazén, chceme, aby se nám voda v něm co nejrychleji ohřála na vhodnou teplotu. Na Slunce se v tomto případě spoléhat příliš nelze. Proto si můžeme pomoci například solárními plachtami, které ji prohřejí mnohem rychleji.

Tyto fungují jednoduše tak, že je natáhnete přes bazén. Jak na ně svítí Slunce, zahřívají se. Díky svému materiálu však teplo vypouští dolů, tedy do míst, kde je voda. Zároveň mu brání rozptýlit se ve vzduchu. Díky tomu máme vodu teplejší mnohem rychleji, a zároveň si chráníme bazén před nečistotami, které by tam jinak napadaly.

čistá voda v bazénu

Vzhledem k výše uvedeným výhodám je pochopitelné, že se tyto plachty prodávají v nejrůznějších typech a provedeních. Koneckonců, bazény mají také různé tvary i rozměry. A jedněmi z těch častěji prodávaných jsou solární plachty ovál. Ty se vyznačují, jak již název napovídá, především svým oválným tvarem. Samozřejmě konkrétní rozměry se mohou lišit, avšak celkový tvar se nemění. Zde se však můžeme ptát, kam se vlastně tento typ nejlépe hodí. Je totiž pravdou, že bazény tohoto tvaru příliš často nenajdeme. Ty větší jsou obvykle obdélníkové, zatímco ty menší naopak kruhové. Ovál zde najdeme skutečně zřídkakdy. Proč si ji tedy lidé pořizují?

typický obdélníkový bazén

Důvodů může být více. Jedním z těch nejběžnějších je samozřejmě to, že skutečně mají oválný bazén. Zde je pak pochopitelné, proč potřebují právě tento typ plachty. Ovšem to nejsou ani zdaleka všichni. Existují totiž i jiné důvody. Jedním z nich je třeba to, že na jednom z konců bazénu mají i otvor například pro filtrační zařízení nebo malý bazének pro opláchnutí nohou před vstupem do vody, a chtějí, aby tyto byly také zakryté. Také se může velmi snadno stát, že obdélníkový typ v potřebném rozměru zkrátka nebude k sehnání. Přeci jen, ačkoliv se jeho popularita stále zvyšuje, přeci jen to není ten úplně nejžádanější produkt. Je však velmi pravděpodobné, že to se pomalu začne měnit.