Kam na hory? Jeseníky vás okouzlí svou krásnou přírodou

Pokud hledáte místo, kde budete mít hodně sportovního vyžití, společenského vyžití a také budete obklopeni krásnou přírodou, určitě zvolte Jeseníky. Okres Jeseník se nachází na Moravě, Olomouckém kraji. Samotné město Jeseník je od Olomouce vzdáleno něco málo přes 70 kilometrů. Můžete tedy během zimní dovolené prozkoumat krásy celých Jeseníků a nesoustředit se pouze na jedno místo.

zima

Jeseníky vás okouzlí svou krásnou přírodou, a to nejen v zimě, ale i v létě. Jedná se tedy o oblast vhodnou pro celoroční dovolenou, už jen proto, že v Jeseníkách je toho k vidění opravdu hodně a máte spoustu možností, kam se vydat na výlety. Turisticky nejvíc oblíbené jsou určitě Hrad Sovinec, který je výbornou lokalitou pro rodiny s dětmi, jelikož se k němu nemusíte dostávat skrze velký výšlap, ale můžete zaparkovat prakticky hned u něj. Celý hrad si můžete projít v prohlídkovém okruhu, a ještě se pokochat krásným výhledem z věže. Kousek od hradu jsou Rešovské vodopády, které nabízí úchvatný pohled, i když se nejedná o jedny z největších vodopádů u nás.

Zkušení turisté určitě ocení možný výšlap na čtvrtou největší horu v České republice, Keprník. Dostanete se až do výšky 1423 m n. m. Tato trasa rozhodně není vhodná pro rodiny s velmi malými dětmi nebo kočárky. Cesta vám tam a zpátky zabere přes 15 kilometrů a nejedná se o jednoduchý výšlap. Cestou se můžete zastavit u Vřesové studánky, odkud je nádherný výhled na široce se rozprostírající Jeseníky. Určitě nebudete tohoto výšlapu litovat.

příroda

V zimě máte k dispozici spoustu sjezdovek a lyžařských středisk s veškerým komfortem, jaký očekáváte, jako jsou vleky, lanovky, možnosti občerstvení, servis lyží a snowboardů, lyžařské školy pro děti a podobně. Vzhledem k tomu, že spousta Čechů každoročně vyráží právě sem na svou dovolenou, určitě neváhejte, a zamluvte si ubytování co nejdřív. Budete mít tak třeba možnost sehnat ubytování za lepší ceny a vybírat z toho nejlepšího. K dispozici jsou hotely, penziony i apartmány Jeseníky.