Jak udržovat své auto v čistotě?

Udržování vašeho auta v čistotě je vaše vizitka. Auto by mělo být vždy čisté, není vhodné, abyste se proháněli po silnicích autem, z kterého odpadávají kusy nečistot a přes nánosy prachu a mastnoty téměř nevidíte přes okénka.

Jak tedy o vaše auto pečovat?

Co se exteriéru týče, neměli byste své auto umývat jen tak někde na silnici. Je to vzhledem k okolnímu životnímu prostředí. Voda s odtékajícími saponáty může snadno otrávit přírodu. Proto byste měli pro umytí auta využívat místa k tomu určená, jako auto myčky nebo myčky s ručním čištěním. Tyto služby nejsou drahé, ruční čištění zvládnete už za pár desítek korun. Můžete použít také vosk pro dostatečný lesk. Alespoň jednou měsíčně, případně dřív, pokud bude vaše auto zašpiněné, myčku využijte.

kola

Dbejte také na to, aby byly vaše okna vždy čisté. Především palubní sklo musí být vždy čisté kvůli skvělé viditelnosti. Na každé benzínové pumpě máte k dispozici kartáče na čelní sklo, případně v rámci myčky vám jsou samozřejmě umyty. Pokud se vám zašpiní během jízdy, použijte vodu, kterou máte v ostřikovačích a setřete ji stěrači. Jednou za čas stěrače vyměňte, jelikož se jejich guma opotřebovává. Pokud stěrače přestanou stírat, pravděpodobně je chyba v motůrku stěrače. Ten tedy zakupte nový a vyměňte, například 1z1955119c pro model Škoda Octavia II.

automyčka

V interiéru svého auta nenechávejte hromadit odpadky. Museli byste se pak stydět, kdybyste někoho vezli jako spolujezdce. Jednou za čas udělejte generální úklid. Auto vysajte, vyčistěte koberečky a použijte speciální přípravky pro čištění interiéru, které šetrně a účinně zbaví povrchy nánosu prachu a mastnoty. Udržujte zkrátka své auto v takové čistotě, abyste se nikdy nemuseli stydět sami za sebe, pokud budete muset nečekaně někoho svést. Nezabere vám to moc času a výsledek bude stát za to.