Jakou filtraci zvolit pro váš bazén?

Hned při pořízení bazénu byste měli myslet na jednu velice důležitou věc. A to je filtrace. Některé bazény mají filtrace dokonce i v ceně. Ale jedná se spíše o menší nafukovací bazény s listovou filtrací. Taková malá filtrace by vám na větší, nebo dokonce podzemní bazén vůbec nestačila. Jakou filtraci byste tedy měli vy vybrat, aby dokázala důkladně pročistit váš bazén a zajistila vysokou kvalitu vody?

filtrace

Pro větší bazén si můžete jednoduše zakoupit pouze větší filtraci s větším objemem. To je jednoduché že? Jenže, věděli jste, že existuje filtrace, která filtruje pomocí písku? Jednou takovou filtrací je SIDE GECCO Chlorito. V posledních několika letech tyto filtrace zpopulárněli. Využívají přírodní systém čištění pomocí jemného písku. Ten zachytí menší i větší částice a udrží tak vodu bez napadaných částic. Na povrchu bazénu se obvykle nachází různé mušky, vosy, listy a podobně. To vše, a nejen to filtrace zachytí. Dokonce jemný písek zachycuje i vodní řasy a různé usazeniny. Takže se můžete těšit na to, že vám filtrace zajistí čistou křišťálovou vodu. Samotný písek ale nestačí. Měli byste do vody přidávat pravidelně i třeba Savo, nebo tablety chlorové. Pokud víte, že vám chlor nedělá dobře, můžete ho nahradit solí do bazénů.

Při zhoršení kvality vody kvůli třeba vysokým teplotám můžete sledovat i PH vody a podle toho pak PH poupravit pomocí příslušných prostředků. Tyto všechny kroky by vám mohli dopomoci k tomu, abyste se mohli v bazénu vesele a bez starostí koupat.

filtrace

Ohřátí vody v letních měsících může být pro někoho fajn, jelikož voda není tak ledová na dotek a nepůsobí takový teplotní šok. Jenže pro samotnou kvalitu vody to moc nepomáhá. K tomu ještě když se jedná o vodu stojatou. Proto byste právě měli mít dostatečně silnou filtraci, která je schopná s vodou neustále hýbat. V některých případech bohužel ale ani to nepomůže.