Proč vám diety nefungují?

Mnoho lidí v naší společnosti tráví alespoň nějaké to kilo navíc. Na internetu ale i v časopisech najdete spoustu rad, jak zhubnout rychle a jakou držet dietu. Pravda je ale taková, že rychlé hubnutí většinou přinese jen krátkodobé nebo žádné výsledky. Když hladovíte pár týdnů, tak sice zhubnete několik kilo, ale většinou je rychle naberete zase zpět. Proto je důležité hubnout raději pomalu ale na jistotu. Když máte dobře udělaný plán na několik měsíců a ani poté nezačnete hned jíst šíleně velké a nezdravé porce jídla, tak vaše snaha přinese své ovoce.

ovoce

Koktejl na hubnutí https://goodly.cz/koktejly-na-hubnuti-nutricni-napoje-co-opravdu-funguji/ je skvělým pomocníkem při hubnutí, ale nesmíte spoléhat jen na něj. Nutričně bohaté drinky, jsou skvělé jako svačiny, které vás zasytí ale zároveň vám dodají jen zdravé bílkoviny a vlákninu. Budete tedy po nich mít pocit sytosti, ale nedáte tělu zbytečné množství tuků a cukrů, které by hubnutí zpomalovalo. Tuky a cukry jsou samozřejmě také potřeba pro správné fungování vašeho těla, ale v období diety je nutné je omezit. Také se zaměřte na to, abyste jedli kvalitní tuky například z ořechů nebo avokáda, nikoliv přesmažená jídla z rychlých občerstvení. Podobně je tomu i s cukry, které je dobré přijímat přednostně z ovoce, nikoliv z čokolády.

voda s citronem

Když s dietou začínáte, je dobré mít dopředu promyšlený plán a toho se držet. Jídla si rozdělte do menších porcí, které budete jíst čtyřikrát až pětkrát denně. Častější jídla vám pomohou nemít takový pocit hladu a také mohou urychlit vaše trávení. Také myslete na dostatečný příjem tekutin, ty jsou pro správné fungování vašeho těla také zásadní. Pijte alespoň dva litry vody denně. Pokud vám samotná voda nechutná, můžete do ní přidat mátu nebo citron. Vyhněte se ale slazeným limonádám a džusům. Ty obsahují velké množství přidaných rychlých cukrů, které vám budou hubnutí ztěžovat.