Možná se stále ještě třesete obavou, když usedáte do svého vozidla, jako právoplatný řidič. Nebojte, jedině pravidelným řízením vozidla za každého počasí získáte obratnost a cvik. Ale jak zvládáte péči o své vozidlo? To byste si měli nastudovat. I když máte vytipovaný autoservis, vždycky také nemá čas Vám poradit. Něco byste, např. o autožárovkách měli vědět.

zadní světla

Nemějte obavy se zeptat
Když se náhle ocitnete v prodejně s náhradními díly do automobilu, nemusíte být zděšeni. Zvláště pak ženy, pro které je vozidlo a jeho součásti většinou španělskou vesnicí. Zeptejte se na to, jaké autožárovky potřebuje Váš vůz. Ale předem si raději něco málo nastudujte, aby Vás prodejce nechtěl odbýt nějakou žárovkou do auta, která bude při ruce. I když se to v dnešní době už tak často nestává, mohly byste, milé ženy, narazit na prodavače, který se v noci špatně vyspal, nebo se pohádal s manželkou!

Vaše autožárovky musí splňovat nějaké normy.
· Určitě by to měl být správný typ právě do Vašeho vozu. Tuto informaci najdete v nějaké té příručce, která popisuje obsluhu auta. Pokud ji nebudete mít hned při ruce, jednoduše vezměte s sebou do obchodu tu nefunkční.
· Musíte znát základní informace o autožárovce, kterou potřebujete vyměnit. Patice, světelný tok, jednoznačně daný příkon, životnost. Podle toho se řiďte vždycky.

reflektory

Možná Vám prodavač nabídne neznačkovou alternativu za menší peníze. Do toho se nevrhejte. Značkové autožárovky mají v tomto případě své opodstatnění. Splňují totiž bez diskuze všechny náležitosti, které výrobce Vašeho vozidla předepsal. Parametry neznačkových autožárovek nemusí být plně funkční a mohou Vám na cestách pěkně zavařit jejich krátkou životností, nebo brzkým rozbitím. Je lepší si v tomto případě připlatit. Přece jenom byste mohli ohrozit účastníky silničního provozu oslněním protijedoucích vozidel, nebo svou neviditelností ve tmě.
Nebojte se tedy svého prvního nákupu v obchodě, kde se vyskytují především muži.